29.01

 • Соломія: дуже добре, рада що з нами Женя Моїсеєнко, відповідає за СТО ОДА. Подивимось чим можемо бути корисними. Будемо мати рішення
 • Женя: була зустріч СДТО регіонів, молоді і спорту. Запитав про спільноту, вже є від 1 людини – запит із моєї області. Може якось їх використовувати по різному разних областях. Займаюсь СДТО, дуже лімітовані по політичним, функціональним і інстутиційним питанням, майже нема ресурсів, пропоную шукати в нових місцях. Може спільнота їм допоможе.
 • Макс: радий всіх бачити, продуктивно попрацюємо
 • Катя: теж рада, прокинулась з енергійним настроєм, готова для роботи
 • Андрій: дякую за зустріч і час, дуже круто що можемо систематично обговорювати
 • Роман: радий всіх бачити, Соломія поділиться ідеєю

Роман / що можемо зробити щоб прискорити?

Проблема кібер гігієни серед СДТО / держ службовців. Може Майкрософт створить курс, агенти могли би залучати і може навіть проводити цей курс. Ще в процессі, не виносимо поки.

Питання

Макс / Мапа Андрія

image

Андрій / Послухати Женю

Мій досвід – кількість 700 є зараз? (реєстрації на форум, 100 подали кейси)

Є база громад, зареєструвались близько 60 людей.

В базі 330 ще кандидатів з форуму – 3-5 людей не громаду було, 330 унікальних

Свідомо розуміють? ні, база контактів 1000+ є

Додали до чату в вайбері дотичні до управліннях в ОДА забезпечення, ще до руху СДТО. Частоково при тямі, було 46 людей. Дав просту форму на заповнення (ім'я, місто...) і цукерочку – зустріч з заступником міністра. Ітого 23 людини, 3 з них – нее з чату, а хтось подумав додати. Критично ставимось до цих цифр. Не можно сказати що вони всі готові тягнути. Спробував би на прикладі якоїсь області. Зробив би 3-5 дзвінків-інтерв'ю щоб дізнатись більше про їх мотивацію. Можемо дізнатись нове. По деяким областях – долучивв би СДТО, хоча б початковий інтерекшен. Якщо нема часу... От Рівненьска область – предати контакти громад, там нема ресурсів і іноді позицій. Після цього зрозуміємо – скільки активних.

Не орієнтувався би, може з 700 тільки частина переобрана. Підтримую ідею фокус груп, з обласними СДТО. З громад подивитись хто активний і публічно з нами працює і може ще представника великого міста і пропрацював би конкретний кейс. Там би фокус група і екшен план. Поширювати і давати зворотній зв'язок для міністерств. І тоді приймати рішення про CRM і тд. Тоді зможемо запрошувати людей більш конкретно.

Основна ідея була проговорити про спільноту СДТО – що там потрібно? Якщо потрібна пітримка громад – це 1 історія. Яка кінцева ціль? Минулого разу розділили на категорії, треба обрати фокус. Які основні запити СДТО? Фінансування?

Треба розуміти що є тільки 5 призначених СДТО. Нема такого паттерну, що всі процеси под 1 гребінку. Кожен СДТО і область – окремий кейс. Приклад: 28 вересня провів СДТО ІФ обл. перше інтерв'ю, тільки затвердив КМУ, але не до кінця – триває 4 місяці. 3 людини керували областю. Дуже мінливо. Коли працюємо так планування на 3 роки – просто як витрачання часу. Мають стратегічні напрямки, але йдуть тактично. Як спільнота може бути корисним

 • Коли потрібна підтримка ОДА
 • Є люди з ОТГ (панукраїнське застосування майкрософт в школах)

В кожній області має створитись група на волонтерських засадах яка буде налаштовувати в школах підконтрольний домен для області, де СДТО – суперадмін і є ще адміни. Спробую зібрати СДТО в Києві, готую їх. СДТО буде контактувати з департаментами освіти, там є люди в нарукавниках і налякані. Треба неналякані люди для змін. СДТО буде психологом для людей із департаменту і допоможе знайти волонтерів хто може поставити. Знайдемо чи вже матимо. Це як кейс, з них можемо будувати.

Можемо відпілотувати більш-менш вертикальні структури на 5 областях, зрозуміти ефективність. Саме тому пропоную єдину систему із громадами та ОДА і на рижчому рівні, щоб комунікація була стала, але підтримана лідерами cdto.

Казав про 50-60 контактів, як пропонуєшь досягати мету?

Можемо відфільтрувати 5 CDTO / Дієві громади (місцеві cdto) та обговоримо. Одеса точка для обговорення, Громад на конкурсі не було

Мої контакти – застарілі працівники ОДА.

Пітримую ідею пілотування, можливо на перших кейсах відпілотували би декілька кейсів по обл.

Я на інтерв'ю питаю про мотивацію. Якщо не вірю – питаюсь що шукають. Ми розуміємо мотивацію наших?

В законі будуть зрозумілі повноваження всіх рівнів, і маючи 5 таких історій подивимось як впливаємо. Ю лід каже про субсідіарну взаємодію область-громада.

Коли працюєшь как вентор є така річ – тайм ту маркет, давати на 2 тижні раніше ніж всім. Дайте фідбек – якщо давати їм раніше? Це перевага і слава. Коли ми хочемо пілотувати, зазивчай хочу зробити швидко. Інтераціями, на 4й раз буде добре. Це цінність?

Меморандум. він визначає "пріоритет" тих ОТГ, якій його підписали в впровадженню пілотних проектів Мінцифри

Може можемо залучити асоціації, вони мають досвід і відповідальні. Можливо зможемо використати досвід.

СЕВ СЕД, СЕВ ОВВ

Кожне ОТГ має надсилати листи. 9-17 грн за лист. С початку січня було відправлено 130 тис листів. Економія на листуванні.

Коли є пропозиція – було б добре її сформувати, базуватись на даних. Мати евіденс.

Макс / Комьюніті канвас і стратегія

Рефлексія

 • Роман: Погоджуюсь що обмеженність ресурсів вимагає співпраці щоб виконати пріоритети. подобається ідея блендінгу по залучення сектору громадянського, ОТГ. Сподобалась ідея інтерв'ю. Коли визначиммо регіон, був би цікавий досвід. І евіденс – займаюсь статистикою, щоб розуміли імпакт по громадам.
 • Соля: ще більше питань ніж відповідей, рада що доєднався Женя, дуже сильно допоможе. Не знаю коли інвер'ю робити.
 • Катя: сподобалась ідея тайм2маркет, погоджуюсь її більше пропрацювати на реальних фінансових даних. Кошти всіх приваблюють. Треба більше аналітики і що це дасть
 • Женя: скільки людей є в області, скільки людей є. З 5 призначених якщо долучиться 1 – це буде вже добре. На інтерв'ю згоден спланувати, якщо є бачення. Може швидко рухаємось.
 • Андрій: гарна ідея робити метч, ваврто пробувати робити в набйлижчий час, які питання виносити і тд. Окрім Терещенко маємо юлтд, егап. подумати над різними формами. Хай з 1 ОДА створити і вирішувати. І полотувати далі.
 • Макс: було цікаво послухати, радий новим людям. Сподіваюсь продовжимо воркшопи.